Jacek Paprocki został powołany przez prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego na stanowisko dyrektora Miejskiego Centrum Kultury. Swoje obowiązki zacznie wypełniać z dniem 7 kwietnia br.
Do ogłoszonego przez prezydenta miasta konkursu zgłosiło się troje kandydatów. Wszyscy spełnili wymogi formalne i zostali zaproszeni na rozmowę. Komisja konkursowa najwyżej oceniła ofertę i plan rozwoju Miejskiego Centrum Kultury przedstawiony przez Jacka Paprockiego, który ponadto wykazał się bardzo dobrą znajomością zagadnień określonych w ogłoszeniu o konkursie.
Jacek Paprocki urodził się w 1957 roku w Słupsku. Młodość spędził w Koszalinie, gdzie uczył się w liceum. Po maturze planował zostać inżynierem, ale zwyciężyła miłość do muzyki. Na trzecim roku studiów wraz z przyjacielem założył zespół Mr. Zoob, dla którego skomponował większość piosenek, włącznie z najbardziej znanym „Kawałkiem podłogi”.
W swojej karierze zawodowej był m.in. instruktorem muzycznym i dyrektorem regionalnym w korporacji. Od 2003 roku ‒ przez osiem lat ‒ pełnił funkcję dyrektora Centrum Kultury 105 w Koszalinie, jednocześnie będąc dyrektorem Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” oraz członkiem rady programowej Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego „Pomerania”.
Od 2010 roku mieszka w Warszawie, gdzie początkowo pracował w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, a od 2013 roku pełni funkcję dyrektora administracyjnego niepublicznego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.
Jacek Paprocki jest również autorem opowiadań, m.in. „Patchwork” i „Słoiki”, które zdobyły wyróżnienia w konkursach literackich. W 2016 roku ukazała się jego debiutancka powieść „Polowanie”.
Wykształcenie: Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania (Wydział Zarządzania i Ekonomii), studia podyplomowe w zakresie Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie.
Szkolenia i kursy w zakresie m.in.: dofinansowania działalności kulturalnej z funduszy europejskich; uwarunkowań prawnych w organizacji, zarządzaniu i finansowaniu instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych; zmian w prawnych aspektach prowadzenia działalności kulturalnej przez jednostki samorządu terytorialnego, a także finansów dla menagerów.